Kolejny pożar „kwadratów” i zatrzymanie dwóch mężczyzn

Około godziny 15:30 zastępy oleśnickiej Straży Pożarnej ponownie interweniowały w okolicach ulicy Kresowej. Na sporym obszarze nieużytków, zwanych potocznie kwadratami, doszło do pożaru trawy. Spaleniu uległ ponad hektar suchych zarośli. Z ogniem zmagały się dwie ekipy Strażaków z JRG Oleśnica. Na miejscu interweniowała również Policja.

Podczas działań Strażaków udało się ustalić i namierzyć sprawców wzniecenia ognia. Jak się okazało, byli to dwaj dobrze znani Policjantom mężczyźni. Zostali zatrzymani przez Mundurowych. Jak wynika z naszych informacji, ci w wysokiej i suchej trawie opalali miedziane kable. Ogień z ogniska przeniósł się na pobliskie zarośla, doprowadzając to powstania znacznie większego powierzchniowo zarzewia ognia.

Tym razem na szczęście w porę udało się opanować ogień. Służby zostały dość szybko powiadomione o zajściu, dzięki czemu działania zostały podjęte we wczesnej fazie rozwoju pożaru, co pozwoliło na ograniczenie jego skutków. Działania służb trwały około 40 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.