Kolejne zdarzenie z udziałem ciężarówki na S8. TIR „złamał się” i uderzył w bariery tuż przed węzłem Syców Zachód

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, na 74 kilometrze trasy S8, doszło do nietypowego zdarzenia. Samochód ciężarowy z naczepą „złamał się” a następnie wpadł na bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. Na miejscu interweniowały zastępy Straży Pożarnej z Sycowa, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby drogowe.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej przez blokadę mostu, do której doszło w naczepie ciągniętej przez ciężarową Scanię. Na skutek tego zestaw wpadł w poślizg a następnie „złamał się”,  przeciął lewy pas ruchu a finalnie wylądował na barierach energochłonnych. W pojeździe uszkodzony został zbiornik paliwa, doszło do niewielkiego wycieku oleju napędowego.

Przez kilka godzin pas drogi w kierunku Warszawy był częściowo zablokowany. Ruch odbywał się jedynie pasem awaryjnym. Utworzył się kilkukilometrowy korek, który dodatkowo wydłużył się gdy droga została całkowicie zablokowana aby specjalistyczny sprzęt mógł usunąć pojazd z drogi. Żadnemu z jadących nim mężczyzn nic się nie stało.

Na miejscu:

-GBA 2.5/16 MAN |512[D]21| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego |512[D]25| JRG Syców

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

-Ratownictwo Drogowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.