Kolejne zdarzenie spowodowane złym stanem utrzymania dróg?

Dziś w godzinach przedpołudniowych, na drodze pomiędzy miejscowościami Smolna i Ligota Wielka, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu, który wypadł z drogi i dachował. Na miejscu interweniowały liczniejsze siły i środki Straży Pożarnej, z uwagi na niesprecyzowane zgłoszenie odnoście ilości poszkodowanych, a także patrol Policjantów ruchu drogowego.

Po przybyciu służb na miejsce zdarzenia stwierdzono, że za łukiem drogi doszło do dachowania samochodu marki Honda Accord. Na szczęście w jego wyniku nikt z podróżujących samochodem nie odniósł obrażeń ciała, a nietrafna informacja o 4 osobach rannych, najprawdopodobniej była skutkiem chaotycznego zgłoszenia pod numer 112.

Na miejscu interweniowało łącznie 5 zastępów Straży z trzech jednostek- po dwa z JRG Oleśnica i OSP KSRG Zbytowa oraz jeden z OSP KSRG Ligota Mała. Na miejsce wysłana została również karetka Pogotowia Ratunkowego. Ratowników jednak odwołano z uwagi na brak poszkodowanych. Okoliczności dachowania wyjaśniali obecni na miejscu Funkcjonariusze oleśnickiej Policji. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo ustania opadów śniegu, w wielu miejscach na nawierzchni drogi zalegały liczne zaspy oraz warstwy lodu. Być może w wyniku poślizgu na takowej pokrywie lodowej, znajdującej się przed wyżej wspomnianym łukiem drogi, doszło do tego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.