Jednostka OSP ze Zbytowej otrzymała nowy wóz bojowy – FOTO, WIDEO

Po wielu latach starań, druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbytowej otrzymali fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz na podwoziu samochodu MAN TGM 18.340 został zabudowany przez firmę Moto-Truck z Kielc.

Późnym piątkowym wieczorem wymarzony samochód ochotników przyjechał do Zbytowej, gdzie czekało na niego huczne powitanie. Wóz w blasku fajerwerków oraz sztucznych ogni został symbolicznie opryskany szampanem.

Pojazd został wyposażony w zbiornik wody o  pojemności 6000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 600 litów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę oraz linię szybkiego natarcia o długości 60 metrów. Na wyposażeniu wozu znajduje się również w maszt oświetleniowy wraz z agregatem prądotwórczym oraz sprzęt łączności radiowej. W pojeździe zastosowano nowoczesny system sygnalizacji ostrzegawczej w technologii LED wraz z generatorem sygnałów ostrzegawczych oraz sygnałyami pneumatycznymi. Samochód posiada napęd 4×4.

Inwestycja została sfinansowana miedzy innymi ze środków Gminy Bierutów, Urzędu Marszałkowskiej Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków własnych OSP. Uroczyste przekazane samochodu zaplanowane została na początek października, lecz już wkrótce samochód zostanie włączony do podziału bojowego. Zastąpił on bowiem blisko 30-letniego star 244, który odchodzi na zasłużoną emeryturę.

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”33″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.