Jedna osoba ranna w wyniku wypadku na zjeździe z węzła

Około godziny 17:10, na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej ze zjazdem z węzła drogowego S8 Oleśnica Zachód (Dąbrowa), doszło do zdarzenia drogowego z udziałem BMW oraz Skody Fabii. Jedna osoba została poszkodowana i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na miejscu interweniowały służby.

Jak udało nam się ustalić, kobieta kierująca pojazdem marki BMW, zjeżdżając z węzła, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Skodzie Fabii. W wyniku tego pomiędzy pojazdami doszło do poważnie wyglądającego zderzenia. Siłą uderzenia, Skoda została wybita z toru jazdy wskutek czego znalazła się na jezdni dla przeciwnego kierunku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu interweniowały dwa zastępy JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego a także patrol Policji.

Jak udało nam się ustalić, obecni na miejscu zdarzenia Ratownicy Medyczni oleśnickiego zespołu podstawowego podjęli decyzję o konieczności przetransportowania kierującej BMW do szpitala. Po udzieleniu jej niezbędnej pomocy na miejscu, trafiła do placówki medycznej. Tam natomiast stwierdzono konieczność jej hospitalizacji. Obrażenia jakich doznała przekraczają okres dni siedmiu, w związku z czym zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykonała oględziny miejsca zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.