Groźny wypadek przed Bierutowem. Ciężarówka zmiażdżyła busa – FOTO, WIDEO

Około godziny 14:40, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Oleśnicy odebrał zgłoszeniu o wypadku drogowym z udziałem busa oraz ciężarówki na drodze wojewódzkiej nr 451, tuż przed Bierutowem. Do dramatycznie brzmiącego zgłoszenia wyjechały błyskawicznie dwa zastępy z JRG Oleśnica a także jeden z OSP KSRG Bierutów. Informacja o zdarzeniu przekazana została również pozostałym służbom. Na miejsce wysłany został specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zdarzenia pomiędzy dostawczym Mercedesem Sprinterem a ciężarowym MANem.  W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca busa, który został ewakuowany z pojazdu przed przyjazdem służb, przez świadków zdarzenia. Kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń, nie wymagał udzielania pomocy medycznej.

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu dostawczaka. Następnie trafił on do szpitala. Można mówić tu o dużym szczęściu gdyż Mercedes został dosyć mocno zmasakrowany a jego kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Czynności na miejscu wykonują Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy wraz z Funkcjonariuszami z Bierutowa. Obecna również była grupa dochodzeniowo – śledcza, wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń Mundurowych wynika, że mężczyzna kierujący Sprinterem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Oleśnicy, samochodowi ciężarowemu. Jego kierowca próbował jeszcze ratować się przed zderzeniem „uciekając” na przeciwny pas. Nie udało się jednak  uniknąć zdarzenia.

Na miejscu kilka godzin działania prowadziły łącznie trzy zastępy Straży Pożarnej z Oleśnicy i Bierutowa. Działania Strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a także odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Droga do chwili obecnej jest częściowo zablokowana. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL 6 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-D 07 01 – Volkswagen Crafter  |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Alfa Romeo KP Bierutów

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

2 myśli na temat “Groźny wypadek przed Bierutowem. Ciężarówka zmiażdżyła busa – FOTO, WIDEO

 • 7 kwietnia 2017 o 18:39
  Permalink

  To jest droga 451 a nie 415 jak pisze autor

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2017 o 11:33
  Permalink

  Ten wypadek był w Bierutowie nie przed i jest to ulica wrocławska

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.