Groźny wypadek motocyklisty i ciągnika rolniczego. 30-latek śmigłowcem w stanie krytycznym trafił do szpitala

Dziś około południa, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o groźnym wypadku komunikacyjnym z udziałem motocyklisty i ciągnika rolniczego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 396 w miejscowości Karwiniec. Ze wstępnych informacji wynikało, że ciężko ranny został kierowca jednośladu. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Oleśnicy oraz pobliskiej jednostki OSP w Bierutowie. Do zdarzenia skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia i patrole Policji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy z bierutowskiej jednostki, którzy zastali dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu – ciągnik rolniczy John Deere z przyczepą blokujący pasy ruchu oraz motocykl Honda, który znajdował się poza drogą, na pobliskiej posesji. Maszyna po zderzeniu z ciągnikiem uszkodziła ogrodzenie i jazdę zakończyła do góry kołami, w przydomowym ogródku. W momencie dojazdu zastępów Straży Pożarnej, poszkodowana była jedna osoba – około 30-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Motocyklista znajdował się pod opieką osób postronnych. Przez cały czas był nieprzytomny. Przystąpiono do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział a także udzielania pomocy ciężko rannemu 30-latkowi.

Wkrótce nad miejscem wypadku pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 13, który przyziemił kilkadziesiąt metrów dalej. Maszyna wylądowała na polnej drodze prowadzącej do pól uprawnych, za terenem domostwa, na terenie którego znalazł się motocykl po zderzeniu. Załoga śmigłowca niezwłocznie przejęła poszkodowanego od Ratowników Straży, a następnie we współpracy z Mundurowymi kilkadziesiąt minut walczyła o życie mężczyzny. Jego stan udało się na tyle ustabilizować, że umożliwiło to transport drogą powietrzną do szpitala. Wspólnymi siłami Ratowników LPR oraz PSP i OSP, przeniesiono motocyklistę do śmigłowca. Wstępnie zaopatrzonego poszkodowanego przetransportowano do wrocławskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej, gdzie załoga Centrum Urazowego walczy o jego życie. Jak wynika z naszych informacji, mężczyzna miał doznać bardzo poważnych i rozległych obrażeń ciała oraz poważnego urazu głowy. Nad bezpiecznym startem maszyny czuwali obecni na miejscu Strażacy.

Obecnie na miejscu zdarzenia pracują Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także Grupy Dochodzeniowo – Śledczej. Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia. Trwają oględziny miejsca wypadku a także pojazdów biorących w nim udział. Na chwilę obecną ciężko jest określić jego dokładny przebieg, ponieważ jak przekazali nam okoliczni mieszkańcy, prawdopodobny jedyny świadek zdarzenia – drugi motocyklista – oddalił się z miejsca wypadku. Wiadomo jedynie, że ciągnik włączał się do ruchu na DW 396 z pobliskiej drogi polnej. Droga w miejscu zdarzenia jest nadal całkowicie zablokowana. Kierowcy muszą korzystać z objazdów wytyczonych przez pobliskie miejscowości.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL6 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-GCBA 5/42 MAN TGM |519[D]55|OSP KSRG Bierutów

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Hyundai i20 KP Bierutów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.