Groźny wypadek ciężarówki na drodze krajowej nr 25 w Ose

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:50 do Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu ciężarowego na 343 kilometrze drogi krajowej nr 25 w miejscowości Ose (gm. Międzybórz). Z otrzymanych informacji wynikało, że ciężarówka wypadła z drogi a następnie zaczęła się palić. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały po dwa zastępy z jednostek PSP Syców jak i również OSP Międzybórz. Na miejsce udał się także patrol Policji.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na łuku drogi, samochód ciężarowy z naczepą zjechał z jezdni a następnie z kilkumetrowego nasypu i wpadł do rowu gdzie się przewrócił. W momencie zdarzenia pojazdem podróżował jedynie kierowca, który został poszkodowany. Ratownicy przystąpili do udzielania pomocy mężczyźnie oraz zabezpieczania miejsca zdarzenia i pojazdu biorącego w nim udział. W wyniku rozpoznania nie potwierdzono informacji o zapłonie ciężarówki – najprawdopodobniej osoba zgłaszająca widziała parę wydobywającą się z uszkodzonej chłodnicy.

Z uwagi na brak wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego na terenie powiatu oleśnickiego, Strażacy oczekiwali na dojazd Pogotowia z Ostrzeszowa. Po dotarciu Ratowników Medycznych poszkodowany został przekazany pod opiekę załogi ambulansu. Jak udało nam się ustalić, miał on doznać urazu kręgosłupa. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy marki DAF na ciechanowskich tablicach rejestracyjnych, poruszając się od strony Oleśnicy w kierunku Międzyborza, na łuku drogi wpadł w poślizg. Jego kierowca stracił panowanie nad zestawem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie wypadł z drogi. Pojazd został poważnie uszkodzony, a część jego naczepy blokuje pas ruchu w kierunku Oleśnicy. Mundurowi po zakończeniu działań ratowniczych wprowadzili w tym miejscu ruch wahadłowy, który będzie się obywał do momentu dojazdu specjalistycznego sprzętu, który wyciągnie ciężarówkę na drogę. Utrudnienia na tym odcinku drogi nr 25 potrwają jeszcze kilka godzin.

Miejsce zdarzenia zabezpieczane jest wciąż przez zastęp Straży. Część Mundurowych powróciła już do koszar, natomiast dwa zastępy obecne na miejscu zostały przedysponowane do zdarzenia medycznego w Międzyborzu. Doszło tam do nagłego zachorowania u kilkuletniego dziecka, natomiast na terenie powiatu oleśnickiego nie było dostępnego zespołu Ratownictwa Medycznego, który mógłby obsłużyć to zdarzenie.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |512[D]22| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego|512[D]25| JRG Syców

-SLRt Ford Transit |519[D]70| OSP KSRG Międzybórz

-GCBA 5/32 MAN |519[D]71| OSP KSRG Międzybórz

-P02 23 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| PR Ostrzeszów

-Opel Corsa PP Międzybórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.