Groźnie wyglądająca kolizja na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego

Około kwadrans po godzinie 14, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Mikołajczyka w Oleśnicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam dwa samochody – dostawczy Opel Movano oraz osobowy Volkswagen Polo. Jeden z pojazdów uderzył w przydrożny słup energetyczny. Na miejscu interweniuje patrol Policji.

Jak udało nam się ustalić, kierujący samochodem dostawczym wyjeżdżał z ulicy Mikołajczyka z zamiarem jazdy na wprost. W trakcie wykonywania manewru nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo poruszającemu się od strony miasta, po ulicy Wojska Polskiego, Volkswagenowi. Pomiędzy pojazdami doszło do zderzenia bocznego. Biały dostawczak siłą uderzenia zmienił tor jazdy i zatrzymał się na pobliskim słupie oświetleniowym.

Obecni na miejscu Policjanci oleśnickiego Wydziału Ruchu Drogowego pracujący na miejscu zdarzenia wyjaśniają jego dokładny przebieg. Najprawdopodobniej zostanie ono zakwalifikowane jako kolizja, lecz na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe gdyż jeden z uczestników zaczął skarżyć się na dolegliwości spowodowane kraksą. Mundurowi kierują ruchem na skrzyżowaniu, gdyż uszkodzony bus blokuje część jezdni. Na miejscu panują utrudnienia. Trwa oczekiwanie na przyjazd Pogotowia Energetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.