Groźne zderzenie dwóch osobówek w Miodarach

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na trasie pomiędzy Oleśnicą a Twardogórą, w miejscowości Miodary. Do zdarzenia zadysponowane zostały niezwłocznie siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobroszyc. Na miejsce skierowany zostały również twardogórski zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia. Na skrzyżowaniu w miejscowości Miodary doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – Audi A4 oraz Volkswagena Passata. Poszkodowane zostały dwie osoby – kierujący Passatem mężczyzna, który doznał złamania kończyny dolnej, jak i również kierująca Audi kobieta. Obojgu pomocy udzielali początkowo Ratownicy PSP oraz OSP. Ranni przekazani zostali pod opiekę przybyłego zespołu Ratownictwa Medycznego. Oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza jezdnią – w rowie.

Finalnie jednak do szpitala przewieziony został jedynie kierowca Passata. Kobieta podróżująca Audi odmówiła pomocy oraz hospitalizacji. Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnego jego przebiegu i okoliczności. Wstępnie wiadomo, że winę za jego spowodowanie ponosi najprawdopodobniej kierująca Audi.  Kobieta, wykonując manewr skrętu w kierunku Damnika, miała nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu, w kierunku Twardogóry, Volkswagenowi, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów, które następnie znalazły się w przydrożnym rowie.

W miejscu zdarzenia nadal panują niewielkie utrudnienia. Pracujący na miejscu Policjanci prowadzą oględziny miejsca wypadku. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem. Działania zastępów Straży Pożarnej zostały już zakończone, Mundurowi powrócili do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

 

Jedna myśl na temat “Groźne zderzenie dwóch osobówek w Miodarach

  • 4 listopada 2019 o 20:46
    Permalink

    Być może niekoniecznie w tym przypadku ale problem jest zawsze nadmierna prędkość. W tej miejscowości mało kto jedzie z dozwoloną prędkością. Przejeżdżam tamtędy codziennie i niejednokrotnie jestem wyprzedany na pasach i jestem obtrąbiany gdyż jadę 55 km/h. Bardzo przydałby się patrole z suszarkami bądź fotoradary.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.