Golf uderzył w przydrożne drzewo. Wieczorny wypadek w Dobroszycach

Dziś, późnym wieczorem, tuż przed godziną 21:00 Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego, który miał uderzyć w przydrożne drzewo, na ulicy Kolejowej w Dobroszycach. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, zastęp z OSP KSRG Dobroszyce, zespół Ratownictwa Medycznego a także patrole Policji. Po dotarciu służb na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia.

Pierwszy zastęp Straży Pożarnej, który dotarł na miejsce zastał rozbity na przydrożnym drzewie, samochód osobowy marki Volkswagen Golf. W jego wnętrzu w momencie wypadku podróżowały dwie osoby – dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich został poszkodowany. Pomocy rannemu początkowo udzielali Strażacy z dobroszyckiej jednostki OSP, a następnie załoga specjalistycznej karetki Pogotowia.

Jak udało nam się ustalić, około 27-letni poszkodowany doznał najprawdopodobniej powierzchownych obrażeń głowy oraz kończyn. Po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia trafił do oleśnickiego szpitala. Kierowca VW Golfa miał tłumaczyć, że podczas jazdy przez przypadek uruchomił tzw. hamulec ręczny, wskutek czego pojazd nagle zaczął hamować a ten następnie utracił nad nim panowanie i po chwili uderzył w drzewo. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniać jednak będą pracujący na miejscu Policjanci.

Ulica Kolejowa w Dobroszycach na czas działań służb była całkowicie zablokowana. Na miejscu w chwili obecnej trwają oględziny, których celem jest odtworzenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Obecni na miejscu Strażacy zabezpieczają jak i również oświetlają miejsce wypadku. Utrudnienia potrwają jeszcze około godzinę.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WP KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.