Fiat uderzył w Volkswagena. Kolizja i utrudnienia na Dobroszyckiej

Dziś, około godziny 17:00, na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej ze zjazdem z trasy S8 w Oleśnicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący Fiatem Ducato, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w stronę Dobroszyc Volkswagenowi Caddy. Na miejsce zostały skierowane służby.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy, a po chwili Strażacy z JRG Oleśnica. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie o zderzeniu samochodu typu dostawczego z osobowym. W wyniku stłuczki nikt nie odniósł obrażeń ciała. Mimo to, z uwagi na poważne uszkodzenia obu pojazdów, ulica Dobroszycka była przez pewien czas zablokowana. Strażacy musieli rozłączyć a następnie usunąć pojazdy blokujące ruch.

Funkcjonariusze oleśnickiej „drogówki” ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierowca dostawczego Fiata. To on bowiem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się ulicą Dobroszycką Volkswagenowi co doprowadziło do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi a sprawę zakończono mandatowo.

Działania Strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni samochodów. Dodatkowo zneutralizowane zostały wycieki płynów eksploatacyjnych.  Około godziny 18:15 na drodze został przywrócony prawidłowy ruch.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.