Dwie osoby ranne po wypadku na Spalicach

Tuż przed godziną 13:00, do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem dostawczym na ulicy Warszawskiej, na podolesnickich Spalicach. Na miejsce udały się dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG Oleśnica, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Jako pierwsi na miejsce przybyli Strażacy. Przeprowadzone rozpoznanie wykazało. że doszło do najechania na tył pojazdu dostawczego przez kierującą Volkswagenem Polo kobietę. Dwie z czterech osób podróżujących samochodem osobowym zostały poszkodowane. Początkowo pomocy udzielali im Strażacy, a po dłuższej chwili zostali oni przekazani pod opiekę Ratowników Medycznych. Ponownie na terenie Oleśnicy, w momencie zdarzenia, nie było żadnej wolnej karetki Pogotowia Ratunkowego.

Ranni pasażerowie po zaopatrzeniu przez Ratowników Pogotowia na miejscu trafili do szpitali. Oboje doznali między innymi urazów kręgosłupa. O dziwo, w Volkswagenie, mimo dość silnego uderzenia, nie wystrzeliły poduszki powietrzne.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci „interwencyjni” ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że kierujący samochodem dostawczym mężczyzna, w związku z zamiarem skrętu w boczną uliczkę przyhamował. Wtedy na jego tył, z powodu niezachowania należytego odstępu, najechało Polo. Oboje kierujący zostali zabrani przez Mundurowych na oleśnicką Komendę Policji celem przebadania na zawartość alkoholu.

Przez ponad godzinę ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. Rozbity samochód blokował pas ulicy Warszawskiej w kierunku Cieśli. Ruch odbywał się wahadłowo. Tworzyły się niewielkie korki, które szybko się rozładowywały dzięki sprawnemu kierowaniu ruchem przez Strażaków.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.