Dwie osoby ranne po groźnym zderzeniu na drodze powiatowej

Dzisiejszego wieczoru, około kwadrans po godzinie 21:00, na skrzyżowaniu drogi powiatowej relacji Twardogóra-Dąbrowa z drogą wyjazdową z miejscowości Boguszyce, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. O wypadku dwóch samochodów osobowych zostały powiadomione wszystkie oleśnickie służby – Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Pełniący służbę na Stanowisku Kierowania KP PSP w Oleśnicy Dyżurny zadysponował na miejsce łącznie 4 zastępy Straży Pożarnej – po dwa z JRG Oleśnica oraz OSP KSRG Dobroszyce. Z uwagi na nieprecyzyjne zgłoszenie, służby miały na początku problem ze zlokalizowaniem miejsca wypadku.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia bocznego dwóch samochodów – Audi A3 i Hondy Civic, a dwie osoby są poszkodowane. W pierwszym z pojazdów podróżował sam kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast drugim samochodem podróżowała kierująca nim kobieta oraz pasażer. Oboje zostali poszkodowani i została im udzielona pomoc oraz wsparcie psychiczne. Po dotarciu na miejsce specjalistycznego zespołu Ratownictwa Medycznego ranni zostali przekazani załodze ambulansu. Najprawdopodobniej obie osoby trafiły do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść z winy mężczyzny kierującego Audi. Jak sam przyznał, zagapił się i nie zauważył poruszającej się po drodze głównej Hondy, której nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, wskutek czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zdarzenia zakwalifikowane zostanie jako kolizja, czy jako wypadek. Obecni na miejscu Strażacy oraz Policjanci zabezpieczają oraz oświetlają miejsce zdarzenia. Ruch jest częściowo zablokowany i odbywa się wahadłowo, jednym pasem. W finalnym rozrachunku można jednak mówić tu o dużym szczęściu, bowiem obrażenia dwóch rannych osób z Hondy nie są na tyle poważne aby zagrażały ich życiu. Znacznie poważniej mogłaby wyglądać sytuacja, gdyby w pojeździe marki Audi, na przednim siedzeniu pasażera ktokolwiek by się znajdował.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.