Dramatyczny wypadek w oleśnickim rynku. 8-letnia dziewczynka przejechana przez samochód

Dzisiejszego wieczoru, tuż przed godziną 20:00, na ulicy Zamkowej doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około 8-letnia dziewczynka wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód, a następnie znalazła się pod jego kołami. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe – Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na jezdni ulicy Zamkowej znajdowała się 8-letnia dziewczynka po potrąceniu przez samochód. Stan dziecka był bardzo poważny. Załoga specjalistycznej karetki niezwłocznie przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanej. Wkrótce na miejscu pojawili się także oleśniccy Strażacy jak i również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna wylądowała około 300 metrów od miejsca zdarzenia – przy pomniku Ery Kosmicznej.

Po ustabilizowaniu stanu rannej dziewczynki została ona przetransportowana karetką do śmigłowa, którym trafiła do jednego ze specjalistycznych szpitali we Wrocławiu. Przez cały czas była ona nieprzytomna. Start, jak i również wcześniejsze przyziemienie, maszyny zabezpieczali oleśniccy Strażacy.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do zdarzenia miało dojść w momencie gdy przez jezdnię przebiegały dwie dziewczynki- jedna z nich miała bezpiecznie dotrzeć na drugą stronę jezdni, natomiast druga wpaść pod koła nadjeżdżającej Toyoty. Według relacji świadków jej kierowca nie miał możliwości uniknięcia zdarzenia. Najprawdopodobniej w wypadku wzięło również udział zaparkowane w pobliżu Audi. Na miejscu trwają oględziny. Trwa policyjne postępowanie, które ustali dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Ruch w tym miejscu jest całkowicie zablokowany.

3 myśli na temat “Dramatyczny wypadek w oleśnickim rynku. 8-letnia dziewczynka przejechana przez samochód

 • 27 lipca 2021 o 10:28
  Permalink

  Tęsknie bardzo za Patrycja, byłam jej najlepszą przyjaciółką… spoczywaj aniołku [*] kocham cię….♡

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2021 o 10:29
  Permalink

  Niestety, ale życie musi się toczyć dalej…lecz beż niej nie będzie tak samo: nie będzie kolorowo….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.