Doprowadził do zdarzenia, jechał slalomem – miał ponad 3 promile

Dzisiejszego popołudnia Oficer Dyżurny oleśnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Opel Vectra. Jego kierowca na skrzyżowaniu w Ligocie Wielkiej uderzył w bariery energochłonne a następnie slalomem kontynuował jazdę w kierunku Zimnicy. Na miejsce niezwłocznie udali się Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Po zatrzymaniu mężczyzny przez Policjantów oraz uniemożliwieniu mu dalszej jazdy przeprowadzone zostało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, kierowca Vectry „wydmuchał” ponad 3.3 promila! Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Po tym jak Funkcjonariusze poinformowali kierowcę jakie poniesie konsekwencje za swoje zachowanie ten wpadł w szał. Rozpoczęła się słowna sprzeczka z mundurowymi, która następnie przerodziła się w szarpaninę. 39-latek zaczął grozić Policjantom oraz wielokrotnie ich znieważył. Jak udało nam się ustalić, również za to poniesie konsekwencje.

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. To on orzeknie o karze jaką otrzyma za prowadzenie pojazdu mechanicznego oraz spowodowanie zdarzenia drogowego stanie nietrzeźwości a także za kierowanie gróźb karalnych i znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Gratulujemy postawy świadkowi zajścia za wzorową postawę 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.