Dachowanie zakończone na przydrożnym drzewie

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 15:00, na drodze powiatowej nr 1480 pomiędzy Jenkowicami a Dobroszycami doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Osobowy Volkswagen Polo zjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. Pojazd uderzył w przepust a następnie zatrzymał się na pobliskim drzewie. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitali. Na miejscu interweniowały 3 zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego z Wrocławia, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego a także patrol oleśnickiej Policji.

Na miejscu pierwszy pojawił się zastęp z OSP KSRG Dobroszyce, a po chwili dojechały dwa samochody z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Ratownicy przystąpili do udzielania pomocy dwóm osobom poszkodowanym. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowali się dwaj pasażerowie i kierowca. Najciężej ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do jednego z wrocławskich szpitali. Drugi z rannych do szpitala trafił karetą. W momencie zaistnienia zdarzenia na terenie powiatu oleśnickiego nie było wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego. Do udzielenia pomocy medycznej zaangażowane zostały ekipy ratownicze z Wrocławia, Milicza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, do zdarzenia najprawdopodobniej doszło wskutek przyśnięcia za kierownicą prowadzącego Volkswagena mężczyzny. Dokładne okoliczności wypadku ustali jednak prowadzone postępowanie. Na miejsce dojechała grupa dochodzeniowo – śledcza oleśnickiej Komendy Policji. Aktualnie trwają oględziny miejsca zdarzenia. Ruch na tym odcinku odbywa się już bez większych utrudnień.

 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 08 02- Mercedes Sprinter |ZRM (P)| PR Wrocław

-Eurocopter H135 Ratownik-21 – LPR Ostrów Wielkopolski

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.