Dachowanie Toyoty pomiędzy Ligotami – interweniował LPR – FOTO, WIDEO

Kilka minut przed godziną 11:00, Oficer Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, na drodze pomiędzy Ligotą Wielką a Małą. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policjantów wydziału ruchu drogowego. Zaalarmowana została dodatkowo jednostka OSP KSRG Ligota Mała, która jednak z uwagi na brak kierowcy nie mogła wyjechać do zdarzenia. Na miejsce udał się również samochód operacyjny oleśnickiej Komendy Powiatowej PSP.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Toyota Yaris. Samochód w momencie dojazdu zastępów PSP znajdował się na dachu, w przydrożnym rowie. W pojeździe podróżowały dwie osoby- około 50-letnia kobieta oraz półtoraroczne dziecko. Zostały one ewakuowane z pojazdów przez świadków zdarzenia.

[huge_it_slider id=”76″]

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zespołu Ratownictwa Medycznego została podjęta decyzja o transporcie kobiety przez śmigłowiec do szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocław. Po kilku minutach od wezwania na miejscu zdarzenia zjawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wylądował na drodze, tuż przy miejscu zdarzenia. Na czas jego działań droga była całkowicie zablokowana. Po przekazaniu poszkodowanej lotniczej ekipie pogotowia, naziemny zespół przetransportował małe dziecko do jednego z wrocławskich szpitali.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy Policji. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności. Na miejsce wkrótce dojedzie grupa dochodzeniowo – śledcza Policji. Jak udało nam się ustalić, kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą a następnie zjechała do rowu gdzie dachowała.

Działania zastępów PSP na miejscu zdarzenia trwały blisko 2 godziny i polegały na: zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu KPP poszkodowanym, pomocy w transporcie kobiety do śmigłowca, zabezpieczeniu lądowiska dla helikoptera, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLOp Dacia Sandero |510[D]92| KP PSP Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D 07 02 SPR Oleśnica

-Eurocoper EC-135 Ratownik 13 – LPR Wrocław

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.