Dachowanie Saaba na trasie Oleśnica – Dobroszyce

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans przed godziną 18:00, do Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy dotarło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 340, pomiędzy miejscowościami Dąbrowa i Dobroszyce. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy Straży Pożarnej – dwa z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy i jeden z pobliskiej OSP w Dobroszycach. Do zdarzenia udały się także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z oleśnickiej Stacji Pogotowia i patrol Policji.

Po dotarciu pierwszego zastępu PSP na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że w zdarzeniu udział bierze jeden samochód osobowy, który znajduje się poza drogą – na dachu w rowie. Pojazdem podróżowała jedynie kierująca nim młoda kobieta, która ewakuowała się na zewnątrz przed przybyciem służb. Znajdowała się ona pod opieką osób postronnych, które udzielały jej pomocy. Ratownicy PSP przejęli poszkodowaną wdrażając udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Młoda kobieta nie doznała szczęśliwie poważniejszych obrażeń. Została przekazana pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia miało dojść w momencie gdy 18-letnia kierująca Saabem, poruszając się od strony Oleśnicy w kierunku Dobroszyc, wykonywała manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepami. Najprawdopodobniej ten rozpoczął manewr skrętu w kierunku pola, po przeciwnej stronie jezdni, zmuszając tym samym kierującą osobówką do ucieczki na pobocze, w wyniku czego pojazd wpadł z poślizg a następnie znalazł się w rowie, gdzie dachował. Obecni na miejscu Policjanci wyjaśniali dokładny przebieg wypadku. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-KIA Sportage WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.