Dachowanie osobówki pod Ostrowiną

Dziś około godziny 19:20 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej nr 25, w pobliżu miejscowości Ostrowina. Na miejsce zadysponował dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Informację o zdarzeniu otrzymały również pozostałe służby, w związku z czym na miejsce udał się również patrol Policji oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz poczynili wstępne rozeznanie sytuacji. Jak się okazało, na łuku drogi tuż przed Ostrowiną, młody mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym Oplem Astrą i wypadł z drogi a następnie dachował. W pojeździe podróżował sam i odmówił pomocy oferowanej przez obecnych na miejscu Funkcjonariuszy.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy Straży dodatkowo zabezpieczyły i oznakowały miejsce kolizji a także oświetliły teren prowadzonej akcji. Młody kierowca również odmówił pomocy medycznej ze strony Ratowników Pogotowia, którzy także pojawili się na miejscu zdarzenia.

Przez pewien czas na drodze panowały niewielkie utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo. Pracujący na miejscu Policjanci ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. Jak udało nam się ustalić, kierowca Opla tłumaczył Mundurowym iż do dachowania przyczyniła się zwierzyna leśna, która miała wyskoczyć przed maskę samochodu.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.