Dachowanie na promilach w centrum miasta – FOTO, WIDEO

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 19:00 , na ulicy Mickiewicza w Oleśnicy doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Na dach przewrócił się tam bowiem osobowy Volkswagen. Zaniepokojeni okoliczni mieszkańcy powiadomili o zajściu służby. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej a także patrol Policji.

Służby po dotarciu na miejsce zastały leżący na dachu  samochód osobowy marki Volkswagen Golf, który wcześniej jeszcze uderzył w przydrożne drzewo. Jego kierowca najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Inna załoga Policji przetransportowała go na lokalną komendę, gdzie poddany został dokładnemu badaniu na zawartość alkoholu.

Jako ciekawostkę można dodać fakt, że kilkanaście minut przed zdarzeniem Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który porusza się ciemnym Volkswagenem po ulicy Okrężnej w Oleśnicy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce dachowania szybko ustalili i przekazali dyżurnemu iż poszukiwany samochód właśnie zakończył swoją jazdę a jego kierowca jest zatrzymany.

Przez ponad godzinę ulica Mickiewicza była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali Strażacy, który zabezpieczali miejsce zdarzenia a także po przybyciu pomocy drogowej, pomogli w postawieniu samochodu na koła. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Na chwilę obecną nie jest znana zawartość alkoholu jaką kierowca Golfa posiadał w organizmie w momencie zdarzenia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Pomoc Drogowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.