Dachowanie Citroena pod Jenkowicami

Dzisiaj (25.VIII.16), około godziny 14:40 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu przed Jenkowicami. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział pojazd maki Citroen C5, który leży na dachu na przydrożnym polu. Dwie osoby podróżujące pojazdem zostały lekko ranne, ewakuowały się z pojazdu przed przybyciem służb a świadek zdarzenia udzielił im pierwsza pomocy przedmedycznej.

Do czasu dojazdu ZRM na miejsce zdarzenia, KPP oraz wsparcia psychicznego udzielili ratownicy PSP. Przybyły na miejsce specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował osoby poszkodowane do oleśnickiego szpitala, ich stan na szczęście nie jest poważny.

Ze wstępnych ustaleń przybyłej na miejsce policji wynika, że tuż za łukiem drogi kierowca Citroena stracił panowanie nad pojazdem a następnie wypadł z drogi kilka razy dachując. Wnioskując po przebytym przez pojazd dystansie, jego prędkość musiała być bardzo duża. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze oleśnickiej policji.

Działania zastępów trwały około 30 minut i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP oraz wsparcia psychicznego. Po zakończeniu działań zastępy wraz z jednostką OSP Dobroszyce udały się do pożaru ściernianka w miejscowości Smardzów.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.