Cztery plamy oleju na ulicach miasta

Dzisiejszego popołudnia oleśniccy Strażacy otrzymali dwa zgłoszenia o rozlanym oleju na drodze. Pierwsze z nich dotyczyło ulicy Skłodowskiej natomiast drugie ronda na ulicy Sudoła. Na miejsce w obu przypadkach udały się zastępy PSP z Oleśnicy.

DSC_0287 (Large)

Po dojeździe na miejsce pierwszego zgłoszenia stwierdzono, że od skrzyżowania ulic Skłodowskiej, Lwowskiej i 11 Listopada ciągnie się plama substancji ropopochodnej. Jak się później okazało, na uliczce miedzy blokami stał zaparkowany pojazd BMW, w którym doszło do awarii. Na skutek tego na jezdnię wyciekł olej napędowy. Zagrożenie dość szybko zostało usunięte po czym zastęp wrócił do jednostki.

DSC_0272 (Large)

Natomiast w godzinach wieczornych dyżurny SK KP PSP otrzymał kolejną informację odnośnie plamy oleju. Tym razem zdarzenia miało mieć miejsce na rondzie Jana Pawła II. Jak się jednak po rozpoznaniu okazało , oprócz wycieku na rondzie Strażacy stwierdzili jeszcze dwie inne plamy. Śliska substancja została również rozlana na ulicy Krzywoustego oraz Lwowskiej.

DSC_0384 (Large)fot. nadesłane

Zastęp Strażaków ponownie dość szybko uporał się z zagrożeniem. Na miejscu również pojawił się patrol policji. Podczas działań występowały niewielkie utrudnienia w ruchu, kierowcy musieli uzbroić się w chwilę cierpliwości aby Strażacy mogli zneutralizować rozlany płyn.

DSC_0391 (Large)DSC_0393 (Large)fot. nadesłane

DSC_0271 (Large) DSC_0274 (Large) DSC_0282 (Large) DSC_0289 (Large)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.