Czołówka w Bogusławicach. Jedna osoba ranna i ucieczka uczestników zdarzenia

Dzisiejszego popołudnia, tuż po godzinie 17:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem dwóch samochodów osobowych, do jakiego doszło w miejscowości Bogusławice. Na miejsce skierował dwa zastępy oleśnickich Strażaków. O fakcie powiadomione zostało także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Strażacy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że doszło do czołowego zderzenia pojazdów marki Audi A6 oraz Seat Toledo, w wyniku którego jedna osoba jest poszkodowana. Seatem, w momencie zdarzenia, podróżowały dwie kobiety. Starsza z nich doznała najprawdopodobniej złamania nosa, i po zaopatrzeniu przez Ratowników Medycznych trafiła do szpitala. Osoby podróżujące drugim pojazdem oddaliły się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili wstępnie, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej przy udziale trzeciego pojazdu, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Srebrny Volkswagen Sharan miał wyjechać na skrzyżowanie w sposób zmuszający kierującego Audi do zmiany toru jazdy, celem uniknięcia kolizji, w wyniku czego ten zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego Seata. Podróżujący Audi mężczyźni zaraz po zderzeniu podjęli pieszą ucieczkę z miejsca wypadku.

Aktualnie mundurowi ustalają tożsamość osób, które zbiegły z miejsca zdarzenia oraz wyjaśniają dokładny jego przebieg. Ruch na drodze jest całkowicie zablokowany. Wkrótce na miejsce przybędzie także policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykona oględziny miejsca zdarzenia. Działania Strażaków obecnie skupiają się na zabezpieczeniu miejsca wypadku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra PP Dobroszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.