Czołowe zderzenie dwóch Mercedesów. Trzy osoby ranne

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:35, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu dróg pomiędzy miejscowościami Bystre a Krzeczyn. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy, a także zaalarmowano pobliską jednostkę OSP KSRG Ligota Mała. O zdarzeniu poinformowane zostały także pozostałe służby- zespól Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu zastępów PSP na miejsce stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mercedes. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące srebrnym pojazdem. Doznały one niegroźnych ogólnych obrażeń. Oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu znajdowały się częściowo poza drogą.

Ratownicy Straży udzielili pomocy poszkodowanym a także zabezpieczyli pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Po dojeździe zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce poszkodowani zostali przekazani pod opiekę załogi ambulansu. Następnie trafili oni do szpitala celem specjalistycznej diagnostyki. Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci zajęli się obsługą zdarzenia oraz przebadali jego uczestników pod katem trzeźwości. Kierowy byli trzeźwi.

Jak udało nam się wstępnie ustalić, do zdarzenia miało dojść na łuku drogi, najprawdopodobniej z winy kierującego Mercedesem koloru srebrnego. Mężczyzna miał przekroczyć oś jezdni a następnie zjechał na pas ruchu, po którym poruszał się z naprzeciwka biały Mercedes. W wyniku tego pomiędzy pojazdami doszło do czołowego zderzenia. Jego siła przemieściła oba pojazdy do przydrożnego rowu. Dokładne okoliczności są jednak ustalane przez Mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia. Ruch w miejscu wypadku odbywał się bez większych utrudnień.

 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.