Ciężarówka zmiażdżyła osobowego Opla. Po ciężko rannego kierowcę przyleciał śmigłowiec LPR

Kilka minut po godzinie 10:00, na starej drodze nr 8 w miejscowości Cieśle doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Jedna osoba została ciężko ranna i przyleciał po nią śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce skierowane zostały 2 zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego i kilka patroli Policji.

Strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku zastali dwa rozbite pojazdy, które znajdowały się częściowo na pasie ruchu a częściowo na pobliskim chodniku. W samochodzie osobowym, w bok którego uderzyła ciężarówka uwięziony został poważnie ranny kierowca. Podróżował jako jedyny w pojeździe. Mundurowi przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej a także wycinania poszkodowanego z wraku.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia na miejsce dotarł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna wylądowała na terenie pobliskiej firmy transportowej. Z parkingu zakładu podjęty został, od zespołu naziemnego, poszkodowany mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Na miejscu nadal pracują służby. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem. Trwają oględziny miejsca wypadku a także samych pojazdów biorących w nim udział. Wstępne ustalenia mówią, o tym że najprawdopodobniej kierujący Astrą mężczyzna, wskutek zmęczenia po nocnej zmianie, nie upewnił się czy może wykonać manewr przejazdu przez skrzyżowanie, w wyniku czeg wjechał wprost pod rozpędzony zestaw z naczepą.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Eurocopter EC135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Citroen Berligo GD-Ś KPP Oleśnica

-Isuzu D-Max Pogotowie Energetyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.