Ciężarówka kilka metrów wlokła potrąconą rowerzystkę

Do groźnego wypadku doszło dziś, około godziny 9:30 na ulicy Wojska Polskiego przy tzw. czerwonych koszarach. Samochód ciężarowy transportujący kontener potrącił poruszającą się rowerem kobietę w średnim wieku. Kierująca jednośladem została poszkodowana. Na miejsce przybyły służby w postaci zespołu Ratownictwa Medycznego oraz patroli Policji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zabezpieczali wycinkę drzew na ulicy Wileńskiej. Mundurowi niezwłocznie zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanej rowerzystce. Zatamowali krwotok jak i również wstępnie zabezpieczyli urazy jakich doznała kobieta. Po chwili poszkodowana trafiła już pod opiekę załogi specjalistycznej karetki oleśnickiego Pogotowia.

Po udzieleniu rowerzystce pomocy na miejscu, została ona przetransportowana do szpitala. Najprawdopodobniej doznała poważnego urazu prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, którego okoliczności wyjaśniają oleśniccy Mundurowi. Wstępnie udało nam się dowiedzieć, że kobieta poruszała się prawidłowo ścieżka rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, a w momencie przejazdu przez przejazd dla rowerów, została potrącona przez kierującego pojazdem ciężarowym. Mężczyzna kierujący pojazdem marki MAN, najprawdopodobniej nie dostrzegł cyklistki, która znalazła się w jego „martwym punkcie”, w wyniku czego potrącił kobietę, a następnie, wciąż nie orientując się o zaistnieniu zdarzenia, przeciągnął poszkodowaną wraz z rowerem, kilka metrów po jezdni aż do jej krawędzi po przeciwnej stronie drogi. Kobieta szczęśliwie nie dostała się pod koła kilkunastotonowej ciężarówki dzięki czemu nie doszło do tragedii. Dokładny przebieg wypadku wyjaśni jednak policyjne postępowanie. Ruch na ulicy Wojska Polskiego, do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych, odbywał się wahadłowo.

Jedna myśl na temat “Ciężarówka kilka metrów wlokła potrąconą rowerzystkę

  • 6 czerwca 2019 o 15:38
    Permalink

    Policjanci zatamowali krwotok??? No chyba nie bardzo ręka była w takim stanie że brakło by im apteczki. A jak czytam że kierowca miał cyklistke w martwym punkcie to proszę powiedzieć gdzie jest lusterko które powinno znajdować się w prawym górnym rogu na przedniej szybie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.