Ciągnik siodłowy zawisł nad rzeką po zderzeniu z inną ciężarówką

Około godziny 11:15, na drodze pomiędzy Oleśnicą a Ligotą Wielką, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe. Kierowca jednego z nich odniósł niegroźne obrażenia ciała i trafił do szpitala. Na miejscu interweniowały trzy zastępy Straży Pożarnej z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Jak udało nam się ustalić, na łuku drogi, kierujący pojazdem marki Volvo poruszając się w stronę Oleśnicy, uderzył w tył naczepy nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu marki Renault. Wskutek tego kierujący Volvo stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał z drogi u uderzył w bariery energochłonne oraz przydrożne drzewa. Pojazd zatrzymał się dopiero nad przepływającą niżej rzeką, opierając się jedynie na uszkodzonej konstrukcji barier i drzewach. W zdarzeniu uczestniczył jeszcze samochód osobowy marki Ford, który wskutek zderzenia ciężarówek został lekko uderzony przez jedna z nich.

Poszkodowany kierowca Volvo został ewakuowany w bezpieczne miejsce przez świadków zdarzenia. Doznał on niegroźnych obrażeń. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Na miejscu pracują oleśniccy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczający miejsce zdarzenia oraz ustalający jego dokładny przebieg. W chwili obecnej ruch odbywa się bez większych utrudnień, natomiast na czas działań służb droga była całkowicie zablokowana.

Jedna myśl na temat “Ciągnik siodłowy zawisł nad rzeką po zderzeniu z inną ciężarówką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.