Bus staranował samochód służby drogowej. Trasa S8 w stronę Wrocławia zablokowana

Około kwadrans po godzinie 11:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie, z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiące o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na 47 kilometrze trasy S8 w kierunku Wrocławia. Z otrzymanej formatki wynikało, że w wyniku zderzenia dwóch pojazdów są poszkodowani, a przynajmniej jedna osoba została uwięziona wewnątrz rozbitego samochodu. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica a także samochód rozpoznawczy z kadrą dowódcą Jednostki, podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu zastępów Straży Pożarnej na miejsce, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy dostawcze marki Mercedes Sprinter. Jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia ciała i po dotarciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego została przekazana pod opiekę Ratowników. Działania zastępów skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozlewiska płynów eksploatacyjnych.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego najprawdopodobniej zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję, na którego sprawcę nałożyli mandat karny. Jak udało nam się ustalić, pomarańczowy Mercedes Sprinter, należący do służby drogowej obsługującej trasę S8, znajdować się miał na pasie awaryjnym. Pojazd miał uruchomione światła ostrzegawcze a w jego wnętrzu szczęśliwie nikt się nie znajdował. Pasażerowie pojazdu służby drogowej prowadzili w tym czasie prace w ciągu drogi S8. Na tył stojącego samochodu z impetem najechał kierujący białym Mercedesem Sprinterem na kartuskich tablicach rejestracyjnych. Siła uderzenia była tak ogromna, że oba pojazdy przemieściły się o kilkanaście metrów, po drodze niemalże ścinając bariery energochłonne, a deska rozdzielcza po stronie pasażera białego busa znalazła się na ściance rozdzielającej kabinę z przestrzenią ładunkową pojazdu. Oba pojazdy po zderzeniu stanęły w poprzek drogi, całkowicie blokując ruch na trasie. Obecne na miejscu służby pracują nad usunięciem uszkodzonych pojazdów i przywróceniem ruchu na drodze. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.