Bus przewrócił się na bok po zderzeniu z osobówką. Jedna osoba ranna – FOTO

Około godziny 15:30 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz dostawczego, na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Krzywej. Na miejsce niezwłocznie zadysponował on patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego a także powiadomił Pogotowie Ratunkowe, które również zjawiło się na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policjantów, kierujący pojazdem typu bus, marki Renault Trafic, na skrzyżowaniu równorzędnym, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, próbującej się włączyć do ruchu Toyocie Corlolli, która wyjeżdżała z drogi po jego prawej stronie. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Co prawda siła uderzenia nie była spora, lecz pusty dostawczak najechał na krawężnik a następnie został podbity do góry i przewrócił się na bok. Następnie przez kilkanaście metrów sunął po jezdni zahaczając o kolejny krawężnik w wyniku czego kilka razy się obrócił. Jego kierowca doznał urazu biodra oraz kończyny dolnej.

Poszkodowanemu kierowcy busa, udzielali Ratownicy podstawowej karetki Pogotowia Ratunkowego. Następnie został on przetransportowany do oleśnickiego szpitala. Na miejscu czynności wykonywali Funkcjonariusze „drogówki”, który bezspornie wskazali rannego mężczyznę jako sprawcę zdarzenia.

Na miejsce zostali również wezwani Strażacy. Z pojazdów wyciekły bowiem płyny eksploatacyjne, które zagrażały innym uczestnikom ruchu drogowego. Przy pomocy sorbentu wycieku zostały zneutralizowane. Dodatkowo z jezdni zostały usunięte rozsypane elementy powypadkowe – szkło i plastikowe fragmenty pojazdów. Przez ponad godzinę odcinek ulicy Armii Krajowej, od skrzyżowania z Krzywą, do skrzyżowania z Limanowskiego był zablokowany.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.