Atak terrorystyczny i pożary w oleśnickiej jednostce wojskowej- WIDEO

Ostatniego dnia maja 2016 roku, w oleśnickiej jednostce wojskowej odbyły się ćwiczenia, mające na celu sprawdzenie oraz doskonalenie działań w sytuacjach kryzysowych. Ich założeniem było wystąpienie pożaru na terenie koszar, zaistniała sytuacja spowodowana była atakiem terrorystycznym, do jakiego doszło na terenie jednostki.

Do akcji wraz policjantami, służbami medycznymi oraz żołnierzami wyruszyli oleśniccy strażacy. Jak przewidywał scenariusz, podczas ataku rannych zostało kilka osób, pomocy udzielali im ratownicy z oleśnickiego stowarzyszenia Służy Ratownicze, natomiast pożary, samochodów oraz dachu budynku, gasiły dwa zastępy z JRG Oleśnica.

Działania gaśnicze polegały między innymi na podaniu prądów gaśniczych na płonące pojazdy, a następnie podaniu prądu wody z drabiny Magirus na dach „płonącego” budynku.

=

W odpowiedzi na kierowane do nas pytania przez czytelników: „Wiadomo coś może o pożarze w koszarach na Wileńskiej?”, „Pali się chyba na Wileńskiej w wojsku”, „Jakaś akcja w wojsku jest, coś się jara i strzelają!” odpowiadamy, że były to jedynie ćwiczenia udoskonalające działania służb mundurowych.

Pełna relacja z tego wydarzenia na portalu nOlesnica

WIDEORELACJA:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.