Alarmy bombowe na terenie miasta i powiatu oleśnickiego. Czy to część ćwiczeń NATO?

W dniu dzisiejszym (08.VI.16), od godziny 11:00 do oficerów dyżurnych oleśnickich służb ratunkowych, zaczęły wpływać informacje od pracowników lokalnych urzędów o bombie, która miała zostać podłożona w budynkach na terenie miasta.

1 (Large)

Początkowo wszczęte zostały dwa alarmy, pierwszy w Sądzie Rejonowym przy ulicy 3 Maja, a drugi w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Lwowskiej. Do działań zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz wiele radiowozów policji pracujących na terenie miasta. Po ewakuacji budynku sądu i przeszukaniu go pod kątem materiałów pirotechnicznych, tak samo jak w budynku „skarbówki”, zagrożenia nie stwierdzono.

2 (Large)

Chwilę później ponownie pojawiły się sygnały odnośnie podłożonej bomby, tym razem w budynku Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Oleśnicy i Bierutowie. Na miejsce ponownie udali się Strażacy wraz z funkcjonariuszami policji. Szczęśliwie w żadnym z tych budynków ponownie nie stwierdzono obecności substancji wybuchowych.

3 (Large)

Jak udało nam się ustalić, do każdej z tych instytucji informacja o podłożonej bombie wpłynęła drogą mailową. Z naszych ustaleń wynika, że jest to część trwających od 7 czerwca ćwiczeń NATO pod kryptonimem „ANAKONDA16”. Jednak żaden z rzeczników oleśnickich służb nie potwierdził oficjalnie tych informacji.

4 (Large)

Przed kilkoma minutami ponownie odnotowano kolejny alarm bombowy, tym razem z Urzędzie Gminy w Dobroszycach. Prawdopodobnie ponownie jest to fałszywy alarm.

2 myśli na temat “Alarmy bombowe na terenie miasta i powiatu oleśnickiego. Czy to część ćwiczeń NATO?

 • 8 czerwca 2016 o 16:12
  Permalink

  Jeśli to nie ma związku z ćwiczeniami – sprawcę powinni dobitnie obciążyć kosztami. W „moim” urzędzie w powiecie wrocławskim obyło się bez ewakuacji, ale budynek został dokładnie sprawdzony przez służby.

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2016 o 06:15
  Permalink

  I znowu przez takie „zabawy” gdy zagrozenie bedzie realne bedzie zbagatelizowane. A moze mamy nauczyc sie zyc z zagrozeniem kolonas by nie bylo paniki?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.