Akcja ratunkowa w centrum miasta. Interweniowali Strażacy i śmigłowiec LPR

Dziś około godziny 14:20, Służba Dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnicy odebrała zgłoszenie dotyczące potrzeby wsparcia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne przy izolowanym zdarzeniu medycznym. Z uwagi na brak wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego w pobliżu miasta, do pomocy starszej osobie bez funkcji życiowych, jaką ujawniono w jednym z mieszkań przy ulicy 11 Listopada, zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. Do zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik13.

Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia, potwierdzono informację o osobie, u której nieobecne były czynności życiowe. Równolegle z działaniami prowadzonymi w miejscu zdarzenia, na pobliskim Placu Zwycięstwa odbywało się przyjęcie śmigłowca. Po przyziemieniu załoga maszyny została przetransportowana przez Strażaków pod kamienicę przy ul. 11 Listopada. Jak wynika z naszych informacji, obecne na miejscu służby odstąpiły od czynności ratunkowych z uwagi na stan pacjenta, który wskazywał, iż nie żyje on od dłuższego czasu. Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, potwierdził tą informację, stwierdzając zgon. O fakcie tym poinformowana została Policja, a po chwili na miejscu pojawił się patrol Mundurowych.

Po kilkudziesięciu minutach działania na miejscu zostały zakończone. Strażacy udali się ponownie, wraz z załogą śmigłowca, na Plac Zwycięstwa, gdzie przyziemiła maszyna. Po kilku minutach powietrzna karetka ponownie wzbiła się w powietrze. Ratownicy skierowali się do swojej bazy na wrocławskim lotnisku, by nadal pełnić służbę w gotowości do niesienia pomocy.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.